MODA VE TEKSTİL TASARIMI BÖLÜMÜ

 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.
 • Güncel başlık bulunamadı.

Hoşgeldiniz

Merhaba,

Moda, hazır giyim ve tekstil sektörü ülkemizde yeniden eski canlılığına kavuşmaktadır. Bu çerçevede firmalar hem tasarım yapabilen hem de projelerini ve fikirlerini yaratıcı ürün çözümlemeleriyle ifade edebilen gençleri aralarında görmek istemektedirler. İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü olarak bizler, tasarımlarını doğru marka stratejileriyle ilgili pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştirirken bu tasarımların iletişim aşamalarını da yürüten, uluslararası moda markaları oluşturabilecek kapasitesi olan mezunlar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bölümümüz de bu anlamda kurulduğu 2001 yılından bu yana sürekli olarak kendini yenileyip moda/tekstil alanında değişen çevresel koşulları ve toplumsal beğenileri de yakından takip ederek uluslararası ölçekte, son derece kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır. Bu program çerçevesinde bölümümüzde ilk iki yıl ortak eğitim alan öğrencilerimiz üçüncü yıldan itibaren Moda ve Tekstil Tasarımı ve Moda İşletmeciliği alanlarında uzmanlaşma şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler alanları ile ilgili çok sayıda seçmeli dersin yanı sıra diğer bölümlerden ve fakültelerden de seçmeli ders alma şansına sahiptirler.

Öğrencilerimiz, bölümümüzde her hafta düzenlenen seminerlerle sektörde alanında başarılı kişilerle tanışma fırsatı yakalarken katıldığımız ulusal ve uluslararası fuar organizasyonları, her yıl düzenli olarak açılan sergilerle daha eğitim dönemindeyken kendilerini sektörün içinde hissetmeye başlarlar. Bu deneyimi birlikte yaşamak için sizleri aramızda görmek istiyoruz. 

Prof. Elvan Özkavruk Adanır
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı


HABERLER

 • 2. LİSELER ARASI MODA TASARIM YARIŞMASI "HAYALİNDEKİ MEZUNİYET KIYAFETİNİ TASARLA"
  21 OCAK 2015

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi (EKOTAM) ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenecek olan “Hayalindeki Mezuniyet Kıyafetini Tasarla” başlıklı Moda Tasarım yarışmasının ikincisi, günümüzün tasarım anlayışına uygun, özgün fikir ve çalışmaları teşvik etmeyi ve lise öğrencilerinin, Moda ve Tekstil Tasarımı eğitimine olan ilgilerini ve bu alandaki yaratıcılıklarını desteklemeyi amaçlamaktadır.http://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/uploads/cms/mt.fadf.ieu.edu.tr/4787_1421916305.pdf

 • MODA İÇİN UYGULAMA ATÖLYESİ 1: CANAN ERDÖNMEZ
  31 EKİM 2014

  (Moda Tasarımı Yarışması “Deri’n Fikirler” Hakkında Bilgilendirme)
   
  Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Moda İçin Uygulama Atölyesi I dersi kapsamında,  Dokuz Eylül Üniversitesi GSF- Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Aksesuar Tasarımı Ana Sanat Dalı öğretim görevlisi Canan Erdönmez’i konuk ediyor. 
 • MODA İÇİN UYGULAMA ATÖLYESİ 1: BARBAROS ŞANSAL
  13 EKİM 2014

  Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün gerçekleştirdiği Moda İçin Uygulama Atölyesi I dersi bu hafta, kendini ‘’terzi yamağı’’ olarak tanımlayan ünlü tasarımcı Barbaros Şansal’ı konuk ediyor.